1948 W:. J. G. Stephens, Sr.+* 1969 R:.W:. T. E. Denham+ – DDGM 1988 1990 W:. George A. Schaller
1949 W:. J. G. Stephens, Sr.+* 1969 W:. Clifford Sheehan* 1990 W:. Nario Coronel+
1950 W:. Joy E. Adams* 1970 W:. Charles A. Miller* 1991 W:. Claude V. Pitts III
1950 W:. R. Ray Pyle* 1970 W:. Donald E. Wilkens* 1991 W:. Francis Burke+
1951 M:.W:. David H. Wilkinson* – DDGM 1963 – Grand Master 1971 1971 R:.W:. Sam D. Reeks* – DDGM 1983 1992 W:. Richard E. Strack
1951 W:. John A. K. Fox+* 1971 W:. Herbert W. Heddrich* 1992 W:. Robert Windgassen*
1951 W:. William K. Bowman* 1972 W:. Hugh R. Shumake* 1993 W:. Donald G. Rooney+
1952 W:. Kenneth L. Adams* 1972 W:. Robert H. Lewis 1993 W:. Marion F. Butler
1952 W:. Willard P. Wind* 1973 W:. Clifford A. Youngs* 1994 W:. Charles J. Guenthner+
1953 W:. James G. Hay* 1973 W:. Robert L. Smith* 1994 W:. Roy E. Tyrrell
1953 W:. M. Bill Newman* 1974 W:. Clifton L. Strickland, Jr. 1995 W:. F. L Schreihofer, Sr*
1954 W:. Robert E. Adams* 1974 W:. Wilbur T. Alford* 1995 W:. Thomas W. Lowe+
1954 W:. William A. Beasley, Jr.* 1975 R:.W:. David M. Strimer+ – DDGM 1980 1996 V:.W:. F. H. Montcastle*
1955 R:.W:. Robert M. Cambell* – DDGM 1970 1975 W:. Adelbert F. Corbertt* 1996 W:. Charles J. Guenthner+
1955 R:.W:. Willis W. Eicher* – DDGM 1972 1976 W:. Lorne M. Anderson* 1997 W:. Paul S. March*
1956 R:.W:. Jack Hardy* – DDGM 1959 1976 W:. Watson J. Hampton* 1998 W:. Doran R. Frost+
1956 W:. George W. Selby+ 1977 W:. Paul N. Stinson* 1998 W:. MarShall N. Rackley+*
1957 W:. Frank M. Bradbury* 1977 W:. Wendell Bennett, Jr.* 1999 W:. Albert P. McIntosh, Jr.*
1957 W:. Frank R. Zimmanck* 1978 W:. Everett W. Lane, Jr.* 1999 W:. John A. Hardman
1958 W:. Harry W. Scott* 1978 W:. Kenneth M. Potter* 2000 W:. Gerald C. Gleich**
1958 W:. Robert L. Bruce* 1979 W:. Lambert E. Villiaume+* 2000 W:. John A. Hardman
1959 W:. Harmon C. Carroll 1979 W:. Martin L. Herr* 2000 W:. Robert R. Bruso+
1959 W:. S. Norman Correy* 1980 W:. John H. Johnson* 2001 W:. George M. Carlson*
1960 W:. Richard C. LaManna* 1980 W:. Neal K. Nickels* 2002 R:.W:. Mark A. Fowler, Sr. – (DDGM 2008)
1960 W:. Tyrell H. Duncombe* 1981 W:. Herman S. Allman 2003 W:. Hardy W. Bryan III+
1961 W:. William H. Winters* 1981 W:. Roy F. Chaplin* 2004 W:. J. W. Sharp*
1961 W:. Worth S. Grim+ 1982 W:. Bart Picasso, Jr.* 2005 W:. Jon Bennet
1962 W:. Howard E. Gilbert* 1982 W:. Richard C. Carroll+ 2006 W:. John Burrell
1962 W:. William A. Simmons* 1983 W:. Charles E. Jakto+ 2007 W:. Roger Scites
1963 W:. Authur H. Balgeman** 1983 W:. Rocco N. Griesi 2008 W:. James L. Mann
1963 W:. Edward A. Beers* 1984 W:. Bruce T. Gunter* 2009 W:. Harry Klaus
1963 W:. Frank Seaman, Jr* 1984 W:. Irvin P. Wooley 2010 W:. Anthony Saupe+
1964 W:. James P. Fitzgerald* 1985 R:.W:. Charles W. Wagnerr (DDGM 1989) 2011 W:. Frank Gaylor+
1964 W:. William S. Gebris* 1985 W:. Leonard Berkowitz* 2012 W:. Steven Culbreath
1965 W:. Martin H. Blackwelder* 1986 W:. Alan L. Potter 2013 W:. Stephen K. Pitts
1965 W:. Robert F. Shaffer* 1986 W:. T. E. Mitchell + 2014 W:. Jack Keith+
1966 R:.W:. Edward R. Hiley* – DDGM 1969 1987 W:. David W. Dalgity* 2015 W:. John E. Gunter
1966 W:. John V. Bowyer* 1987 W:. Wilford L. Dickerhoof* 2016 W:. Mark E. Donaldson
1967 W:. George Van Son* 1988 W:. J. T. R. DeVore 2017 W:. William J. Jacobs
1967 W:. R. L. Mullenhauer* 1988 W:. Richard E. Meager 2018 W:. Scott Miller
1968 W:. John L. Monro* 1989 W:. George W. Schaller* 2019 W:. John Y. Gicking
1968 W:. Norman R. Rowley 1989 W:. Robert D. Workman* 2020 W:. Chris Webb
     
* deceased ** posthumous  
     
Other Lodges    
Ny W:. Peter K Paterson GE V:.W:. F. H. Mountcastle*  
NY W:. Edward G. Smith CT W:. Curt W. Perdelwitz*  
AL W:. William C. Thomas NJ W:. Ronald Oughton  
NY R:.W:. James H. Hughey